All Inclusive|Last Minute|Dovolená

Informace o Dominikánské republice s možností přidat odkaz - Dominikánská republika 2021

Všeobecné informace o Dominikánské republice s možností přidat odkaz, ceny v Dominikánské republice, informace o zájezdech a bezpečnost. Dominikánská republika 2021.

Dominikánská republika - informace s možností přidat odkaz/url

Všeobecné informace o Dominikánské republice jako jsou dějiny, geografie, obyvatelstvo, ekonomika, turistický ruch, kultura a další naleznete na Wikipedii.

Ceny v Dominikánské republice

Zajímají vás jak draho je v Dominikánské republice? Zkuste specializovaný web ceny Dominikánská republika, kde naleznete aktuální ceny potravin, oblečení, obuvi, ceny nápojů, ceny dopravy, ceny alkoholu a cigaret, ceny v restauracích a ceny dovolené v Dominikánské republice.

Dovolená a Last Minute zájezdy

Pro porovnání cen dovolené a Last Minute zájezdů v Dominikánské republice můžeme doporučit web Dovolená Dominikánská republika.

Léky

V Dominikánské republice je vhodné mít s sebou zásobu volně prodejných léků - hlavně prostředky proti hmyzu. Před vycestováním pak dbejte na vyřízení kvalitního zdravotního pojištění.

Informace o doméně

Informace o doméně https://www.dovolenadominikanskarepublika.cz/ naleznete v informacích o doménách.

Jak přidat odkaz

Víte o nějakých zajímavých stránkách o Dominikáně? Pošlete nám na ně prosím typ - přidat odkaz můžete zde. Zasílejte nám tipy pouze na relevantní webové stránky nebo konkrétní url o Dominikáně. Pokud máte vlastní internetové stránky o Dominikáně, budeme rádi, pokud na nich uvedete odkaz na stránky naše nebo se můžeme případně také domluvit na výměně odkazů.

Dovolenou Dominikánská republika 2021/2022 si nejlépe vyberete pomocí žlutého vyhledávacího formuláře. Pokud ale máte přibližnou představu kdy do Dominikánské republiky vyjet, zvolte si jednoduše volné termíny vaší dovolené v Dominikánské republice vybráním příslušného měsíce:

Pobyt v Dominikánské republice si můžete jednoduše vybrat také podle lokality:

Nevybrali jste si v Dominikánské republice žádnou lokalitu? Chcete zkusit dovolenou v jiné zemi? Co třeba vyzkoušet: Německo Informace, Omán Informace, Polsko Informace nebo například dovolenou Portugalsko Informace? Další možností je třeba Rakousko Informace.


Termíny dovolené můžete vybírat podle jednotlivých sekcí jako jsou roky 2021 a 2022, podle stravy jako je All Inclusive, plná penze, polopenze, Ultra All Inclusive nebo snídaně. Další kritériem může být třeba doprava - ať už vlastní nebo letecká, typ zájezdy - například pouze pro seniory, podle nejlepších recenzí atd.

Dominikánská republika - Dominikána
Dominikánská republika (neboli zkráceně DR) je považována za nejoblíbenější turistickou destinaci v Karibiku. Tento typický karibský ráj nabízí svým návštěvníkům na jejich dovolené pohled na křišťálově průzračné moře, dlouhé čisté písčité pláže obklopené palmami, tropické deštné lesy, či mohutná pohoří. V neposlední řadě pak čekají také na této dovolené turisty četná atraktivní rekreační zařízení s žádaným all-inclusive programem. Jelikož se tato republika pyšní nejen dlouhou historií, ale také bohatou kulturou, přijdou si jistě na své milovníci památek, kteří se mohou pokochat pohledem na nespočet zdejších pozoruhodných památek.
Dominikána společně s Haiti leží DR na ostrově Hispaniola se svými devíti miliony obyvatel ve východní polovině ostrova, přičemž většina Dominikánců je africkoevropského původu hlásící se převážně k římskokatolické církvi. Hlavním městem této republiky a zároveň také jejím hlavním přístavem je Santo Domingo. V DR je oficiální měnou peso, přičemž jedno peso se dělí na 100 centavos. Úředním jazykem je španělština, přičemž v turistických centrech se lze také dohovořit anglicky. Co se týká změny času, v DR je čas pět hodin za naším středoevropským a šest, pokud probíhá v Evropě právě léto.
Pokud si toužíte odvést ze své dovolené v Dominikáně něco na památku, doporučuje se např. přímo ze Santiaga dovezený nejlepší dominikánský doutník nebo může být také skvělým suvenýrem dominikánský jantar či CD s dominikánskou hudbou merengue nebo láhev zdejšího vyhlášeného rumu (Barcelo, Brugar nebo Bermudez).
Milovníci kuchyně si zde přijdou určitě také na své, nezapomeňte ochutnat mezi mnohými zdejší národní pokrm, nazývaný la bandra (v překladu vlajka), která se skládá z rýže, červených fazolí a dušeného masa. K tomu se pak podávají pečené zelené banány, tzv. fritos verdes.

Dominikánská republika - letecky
Cenově výhodné dopravní spojení do DR je letadlem, a to zejména z New Yorku, či Amsterodamu, Británie nebo Bruselu. Většina letů pak míří do hlavního města Dominikánské republiky, Santa Dominga, či někdy také do Puerto Plata.

Počasí – Dominikánská republika
Po celý rok v DR vládne teplé a vlhké tropické podnebí. Zdejší počasí je příjemné zejména v zimním období (v měsících prosinec, leden a únor), kdy můžete očekávat teploty kolem 20 – 30 °C. Letní měsíce (červenec, srpen, i září) se pak považují za období dešťů, kdy hrozí v Dominikáně častější výskyt hurikánů. Teploty v tomto období dosahují pak většinou kolem 25 až 35 °C.